CZ EN

AVRAR

Aktuality

Kolokvium s filmovými tvůrci, 17.10.

Kolokvium o využití technologie virtuální reality ve filmovém průmyslu.
17.10.2017
Kolokvium s filmovými tvůrci, 17.10.

17.10.2017 pořádala Asociace virtuální a rozšířené reality Kolokvium o využití technologie virtuální reality ve filmovém průmyslu

V den zahájení Asociace jsme začali pracovně setkáním odborníků ze světa filmu a virtuální reality. Deset zajímavých panelistů se snažilo najít odpovědi na otázky: Jaký přínos může VR přinést ve filmu? Jakým směrem se může VR technologie ve filmovém průmyslu vyvíjet? V jakém z filmových oborů má VR největší potenciál rozvoje? Podívejte se, zda debata byla přínosná.

Na názor, zda takové debaty mají smysl, jsme se zeptali některých účastníků panelu
Ondřeje Moravce: "Podobná setkání jsou pro filmové festivaly velmi důležitá. Nejen pro získání přehledu, kam se VR vyvíjí, ale i pro propagaci konkrétních možností využití VR. Doufám, že asociace bude motivovat i další filmové festivaly, aby VR projekty začleňovali do své dramaturgie."
a Jardy Stehlíka: "Pro mě bylo zajímavé se setkat s tak širokým spektrem lidí, kteří se s VR ve filmové branži setkávají. Věřím, že je to dobrý odrazový můstek k dalším setkáním, kde bychom mohli již diskutovat o konkrétních příkladech dobré praxe využití VR ve filmu."

Záznam celé akce můžete shlédnout na videu ZDE.

Moderátorem byl významný brněnský disident, bývalý velvyslanec České republiky v Bulharsku a dlouholetý předseda Rady pro rozhlasové a televizní vysílání Petr Pospíchal.

V současné době je Petr Pospíchal předsedou rady Asociace virtuální a rozšířené reality.

Panelisté

Jan Šedivý

Jan Šedivý pracoval řadu let v IBM. Je držitelem několika patentů u nás i v zahraničí a pracuje na technologiích pro rozpoznávání řeči. Po zkušenostech v zahraničí se vrátil na pražské ČVUT a založil eClub ČVUT (www.eclubprague.com), který se mimo jiné zabývá umělou inteligencí.

Pan Ing. Šedivý pohovoří o možnostech interakce ve filmu.

Jan Buriánek

Ing. Jan Buriánek je konzultantem a projektovým specialistou počítačových technologií zpracování obrazu. Jan Buriánek je mj. autorem řady vědeckých publikací, zaměřených na pokročilé zpracování obrazu, a napsal více než 200 článků do populárně naučných technických časopisů (PiXEL, CHIP, Computer World, PC Tunning…). Je členem IEEE a ACM. Externě vyučuje počítačovou grafiku a interaktivní technologie na ČVUT FIT, ČVUT FEL. V současné době pracuje pro společnost AV Media, a.s. jako specialista na 3D projekty.

Ondřej Moravec

Ondřej Moravec, programový ředitele festivalu Jeden svět / One World se rozhodl jako první v České republice využít VR technologii na festivalu: „Před dvěma lety nastal boom projektů virtuální reality a od té doby se jimi také zabývají světové filmové festivaly. V České republice se o ně nikdo příliš nezajímal, proto jsme se tento dynamicky se rozvíjející fenomén rozhodli přinést i našim divákům,“ říká dramaturg festivalu Ondřej Moravec.

Jindřich Skeldal

Jindřich Skeldal, který stojí za českým studiem Napoleon Games. V roce 1998 vytvořil legendární RPG Brány Skeldalu. :)

V dnešní době působí v www.misterine.cz a pod jejich hlavičkou vytvořil Theatre VR.

Marta Švecova Lamperova

Marta Švecova Lamperova vedoucí Katedry Filmové produkce FAMU! Po vystudování FAMU působila v Berlíně jako vedoucí sales oddělení společnosti MDC Int. Od roku 2008 řídila Film Europe. Přednáší pro řadu organizací a vzdělávacích programů, např. European Producers Club, Train East, Screen Leaders. Mimo jiné působí jako programová konzultantka na filmových festivalech ve východní Evropě.

Jakub Pinkava

Jakub Pinkava je filmový producent, který se zabývá sférickou a interaktivní tvorbou, a to primárně jejím vývojem a následnou distribucí. Na tvorbě 360° videí vidí, že nejdůležitější částí je výběr správného obsahu s přihlédnutím k možnostem a omezením, které technologie a její užití poskytuje.

Hoříte pro stejnou věc?

Staňte se členy asociace

a nebo nám napište

podmínky členství
Databáze registrovaná u UOOU pod číslem 00076316 / 001.