CZ EN

AVRAR

Aktuality

Beseda o virtuální realitě a filmovém průmyslu, 10.10.

AVRAR a Kancelář Kreativní Evropy spolu uspořádaly mezinárodní besedu o VR ve filmovém průmyslu.
9.10.2017
Beseda o virtuální realitě a filmovém průmyslu, 10.10.

10.10.2017 Asociace virtuální a rozšířené reality (AVRAR) a Kancelář Kreativní Evropy spolu uspořádaly mezinárodní besedu o VR ve filmovém průmyslu s mezinárodními experty na VR.

Moderátor Lukáš Trnka, marketingový ředitel asociace, představil posluchačům tři výjimečné zahraniční hosty: světoznámého režiséra Marca-Henriho Wajnberga z Belgie, autora největší 360° fotografie na světě Jeffreyho Martina z USA a nizozemského zakladatele a ředitele festivalu VRdays Benjamina de Wit. Hosty seznámil s cíly Asociace a dosavadní činností, následně hosté prezentovali díla a činnosti.

O tom, že to byli neobyčejní hosté svědčí jejich medailonky:

Marc-Henri Wajnberg (Belgie)

VR a filmová produkce
Režisér a zakladatel WAJNBROSSE PRODUCTIONS

Scénárista, režisér, komik a producent, Marc-Henri Wajnberg řídí WAJNBROSSE PRODUCTIONS od roku 1983. Produkoval 2800 krátkých filmů, kolem padesáti dokumentů a celovečerních filmů. Jeho výtvory vyhráli více než 70 cen po celém světě. Také produkoval film Larse Von Treira "Pět překážek" a režíroval celovečerní film "Děti z Kinhasy" ( který se účastnil více než 60 festivalů a vyhrál 8 mezinárodních cen). Nyní se věnuje vývoji herní fikce v Kinshase. Tento pohlcující zážitek ve 360° virtuální realitě s interaktivními volbami, reálnými herci a reálnými kulisami bude světovou premiérou. A my měli unikátní možnost část shlédnout již nyní.

Jeffrey Martin (USA)

Držitel Guinessova rekordu za největší 360° fotku.
Zakladatel 360°cities.net

Žije v Praze od roku 1999. Od roku 2005 se věnuje fotografiím pro virtuální realitu. Je zapsán v Guinnessově knize rekordů za zachycení největší 360° fotografie na světě (320 gigapixelů, Londýn, 2012). V roce 2007 založil 360cities.net, jeden z největších a vůdčích internetových portálů pro vysoce kvalitní 360° fotografie z celého světa od více než 10 000 fotografů. V roce 2014 založil Martin Sphericam, firmu budující profesionální průmyslové 360° kamery pro VR, roboty, strojové vidění a smart města.

Benjamin de Wit (Nizozemí)

Současné trendy VR a kreativní VR prostředí v Evropě.
Zakladatel a kreativní ředitel www.VRdays.com

Je zakladatelem a ředitelem VR Days, evropské vedoucí profesionální tvůrčí akce ve VR/AR/MR. De Wit vystudoval herectví a pracoval s Toneelgroep Amsterdam Iva van Hoveho mezi lety 2001 až 2007. Od té doby vytvořil několik společností včetně herecké agentury Spot On a digitální agentury Studio Stomp. Benjamin de Wit je hlavním motorem The Classical Story, projektu rozšířené reality pro klasickou hudbu. Je také ve vedení Normy, holandské organizace pro sousedská práva hudebníků a herců.

A pro naše členy se nám podařilo s Benjaminem de Wit domluvit 30 % slevu pro případné zájemce o vystavovatele na VRdays v Nizozemí.

Zda zahraniční hosté byli inspirací pro české prostředí se můžete sami přesvědčit na video záznamu z besedy (v angličtině). Podívejte se, možná ji najdete i Vy.

Hlavní partner akce:

Kreativní Evropa

Hoříte pro stejnou věc?

Staňte se členy asociace

a nebo nám napište

podmínky členství
Databáze registrovaná u UOOU pod číslem 00076316 / 001.